Elakadások mind amatőr-, mind pedig élsportolóknál jelentkezhetnek és nagyon sokfélék lehetnek. A leggyakoribbak az önbizalom és a magabiztosság hiányával kapcsolatosak, de sokan azzal keresnek meg, hogy nehéz számukra a koncentráció, könnyen elveszítik a fókuszt. Van, aki nehezen fogalmazza meg a céljait és ezért csak sodródik a hétköznapokban, mások meglehetősen frusztráltan a tanulás és a sport között lavíroznak nap mint nap. Felsorolni is nehéz az összes elakadást, de talán a legfontosabbak még

a kudarctól való félelem, a szorongás, a stressz, a lámpaláz kezelése, a kommunikációs nehézségek, az indulatkezelés, a nem megfelelő szemléletmód, az amatőrből profivá válás kihívásai, a sérülésből való visszatérés.

És talán meglepő, de a siker feldolgozásához is gyakran kérik mentáltréner segítségét. 
Igen, az első találkozás (személyes vagy online) minden esetben teljesen költségtől vagy elkötelezedéstől mentes.
Az első konzultáción csak megismeri egymást a s.m. tréner és az ügyfél (13+ gyermekek esetén szülökkel/edzőkkel, felnöttek esetén akár párjukkal, barátjukkal vagy edzőjükkel). Megbeszélik elképzeléseiket, célokat és lehetőségeket tisztázzák. 
El fogom neked mondani, hogy mik azok a területek, amelyekkel én foglalkozom és ha a problémád túlmutat az kompetenciáimon, akkor ezt jelezni fogom feléd és esetleg ajánlok másik szakembert aki segíteni tud neked. Az előzetes konzultáció mindenféle elköteleződéstől mentes, a célja valóban az kell, hogy legyen, hogy kialakuljon közöttünk egy bizalmi légkör, egy kölcsönös szimpátia.

Ez elengedhetetlen a közös munkához.
A válasz egyszerű: átéltem, felismertem, megtanultam és megtanítottak tovább adni a mentális erő titkát, a tudatos és magabiztos bajnok gondolkodást.
Az a tapasztalatom, hogy a heti egy alkalommal történő találkozás az, amely a leglátványosabb fejlődést hozza. Gyakrabban nem érdemes találkoznunk, ugyanis kell az a pár nap a két ülés között, hogy leülepedjenek a dolgok,

a változás mindig az ülések között (és nem alatt!) következik be.

Természetesen olyan is van, hogy a téma nem teszi indokolttá a heti rendszerességet, van, akivel csak kéthetente vagy havonta találkozunk. Olyan is előfordul, hogy hosszabb szünetet tartunk és mondjuk 4 hónap múlva visszatérünk az eredeti témához és átbeszéljük, hogy hova jutott a sportoló.
Érezni fogod ☺. Elképzelhető, hogy mások is észreveszik majd rajtad a változást és ők hívják fel rá a figyelmedet. Talán nem fog annyira remegni a lábad, amikor kimész az öltözőből. Vagy lehet, hogy remegni fog, de úrrá tudsz lenni rajta, meg fogod tudni fékezni és nem befolyásolja többé negatív irányba a gondolataidat és a tetteidet. Miután

megtanultad a közös munkánk által felismerni a problémáidat, kaptál eszközöket azok kezelésére, a folyamatunk végére kiegyensúlyozottabb, céltudatosabb, mentálisan ellenállóbb leszel.

Észre fogod azt is venni, hogy a megváltozott szemléletmódod pozitívan hat majd az életed egyéb területeire is, új szokásokkal, határozott célokkal BAJNOK SZÜLETIK ☺.
Nagyon változó, de 4-6 alkalom után már érezhetően el kell indulnia a változásnak, a cél irányába az elmozdulásnak. Van, akivel itt (azaz másfél-két hónap után) be is fejezzük a munkát,
a sportoló megerősödik annyira, hogy a tanultakat önállóan is tudja alkalmazni.
Sokan ugyanakkor igénylik a folyamatos közös munkát akár hónapokon keresztül is, ők általában azok, akiknek a mentális tréning a hetirendjükbe szervesen beilleszkedik és úgy tekintenek rá, mint mondjuk egy masszőrre – meg lehet lenni nélküle is, de jobban érzi magát a sportoló, ha mégis eljut masszázsra és a mentáltréneréhez is.
Igen, határozottan IGEN, bár 12 éven aluliakkal egyelőre nem foglalkozom, az ő esetükben a szülőket várom szeretettel. 12 éves kor felettiek esetében pedig fontos, hogy a gyermek maga is akarja ezt az egészet, ne azért jöjjön, mert „Anya mondta, hogy jönni kell.”