Hogyan zajlik a közös munka? Mit csinál egy sport mentáltréner?


Egyszerűen úgy kell elképzelni mint egy hajót a tengeren.

A hajó az életed, a navigációs tiszt én leszek, Te leszel a kapitány.


Segítek a céljaidhoz (kikötőbe) a megfelelő irányokat megadni de TE döntesz az útvonalról, a sebességről és a köztes megállókról.


Ha mindenki teszi a dolgát, jók a koordináták, magabiztosak a kapitány utasításai, döntései, a kormány vagyis az agy tudatosan működik, akkor a hajó biztosan és biztonságban célba ér.

Témák és módszerek amiben segíthetek:

  • Fókuszálás – A fókuszálás a zavaró tényezők, a negatív gondolatok, a hibák, a túlzott kritika és a tömegzaj kijavításának képessége, hogy elmerüljön a sportoló a pillanatban, és csak a fontos jelzésekre összpontosítson, hogy a MOST-ban a legjobbat tudja kihozni magából.
  • Proaktív magabiztosság – A magabiztosság a legmélyebben hozzájárul a teljesítményhez. A bizalomépítésnek napi odafigyelésre van szüksége, hogy táplálja és táplálja az elmét és a testet.
  • Motiváció – A motiváció problémás lehet a visszaesés vagy egy hosszú szezon során, de szükséges a továbblépéshez az akadályok és kihívások ellenére.
    Relaxációs készségek – A relaxáció az a képesség, hogy az elmét és a testet éppen a megfelelő szintű intenzitással vagy izgalommal csillapítsa, hogy készen álljon a cselekvésre.
  • Nyomás kezelése – Sok sportoló számára nehéz leküzdeni a nyomást. A kudarctól való félelem vagy a tökéletesség igénye miatt a sportolók alul teljesítsenek a versenyek kritikus pillanataiban.
  • Mentális próba – A vizualizáció felkészíti az elmét és a testet, hogy egy egységként működjenek, és mentálisan képeket készítsenek arról, hogyan szeretnél teljesíteni a közeljövőben.
  • Mentális szívósság – A mentális szívósság az a képesség, hogy legyőzzük a nehézségeket, tanuljunk a csapásokból, megfeleljünk az alkalomnak, és a jövőben hasonló körülmények között teljesítsünk.
  • Elvárások kezelése – A szülők, edzők és csapattársak elvárásai befolyásolhatják a sportoló teljesítményét. A mások elvárásainak kezelése lehetővé teszi, hogy a verseny során összpontosítson.
  • Bízz a készségekben – A készségekbe vetett bizalom segít a sportolóknak gyakorlati játékukat a versenyre vinni, és arra hagyatkozni, amit edzettek – a verseny nyomása alatt.
  • Sérülés utáni gyógyulás – Sérülés után a sportolóknak segítségre lehet szükségük a fájdalom elviseléséhez, a fizikoterápiás rend betartásához, a mozgáshoz való visszatéréshez vagy a félreeséshez való alkalmazkodáshoz.
  • Elégedettség – Az élvezet legyen a fő ok, amiért a sportolók a versenyzés mellett döntenek. De a sport gyakran túl komoly és munkaszerűvé válik ahhoz, hogy a sportolók jól érezzék magukat. Nagy nyomást éreznek a siker érdekében, hogy jól érezzék magukat.

Az általános cél, a sporthoz és az élethez szükséges mentális készségek elsajátítása, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a sportolók a pályán és azon kívül is kiteljesítsék képességeiket.

www.magabiztossportolo.com